Бизнис конфедерација на Македонија создаде Центар за бизнис поддршка, правни совети и едукација на компаниите


5 копии

Бизнис конфедерација на Македонија (БКМ), започна со дигитализација на своето работење преку основање на Центарот за бизнис поддршка на компаниите, којшто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со присуство на бизнис заедницата, претставници од Владата и претставниците на меѓународните тела присутни во државата, Бизнис конфедерација на Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, на покана на Бизнис ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бизнис конфедерацијата на Македонија веќе 20 години работи одговорно, посветено принципиелно, етички и за тоа навистина ви честитам. Се надевам дека нашата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Миле Бошков, претседателот на Бизнис конфедерацијата на Македонија смета дека во моментов трипартитниот социјален дијалог во моментов е на многу ниско ниво и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 273 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Евентуалната руска инвазија врз Украина би можела да биде „најголемата инвазија“ од Втората светска војна, со оглед на масовното воено присуство на Русија во ...
сите 570 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 777 | | | веќе видена

Мнозинството пратенички групи се „ЗА“ бришење на техничката влада три месеци пред изборите, ама никоја од нив не и' се придружува на ВМРО-ДПМНЕ, да стави ...
сите 454 | | | веќе видена

Фановите на Аки Рахимовски денеска за последен пат се поздравија со фронтменот на култната рок-група „Парни ваљак“. Во негова чест беше кај тревникот пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Мајката на младата Јелена Филиповиќ од Куманово која загина во сообраќајка во 2020 година учествувала со сообраќајката што се случи денеска кај мостот „Гоце ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнис конфедерација на Македонија создаде Центар за бизнис поддршка, правни совети и едукација на компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: