Револуционерни промени во работењето, но и тешко премостливи бариери


Во истражувањето во кое учествуваа речиси 4.000 деловни менаџери и менаџери за човечки ресурси од 26 држави и региони од 28 индустриски сектори, на виделина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот за унапредување на високото образование и стратешки истражувања, кој функционира во рамки на Стопанската комора на Македонија, почна со реализација на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Стопанската комора на Македонија, која работи на процесот на дигитализација со цел да им излезе во пресрет на барањата на нејзините членки, до октомври ...
| | веќе видена | слични

50 претставници од компании од сите големини и сите сектори, од декември 2021 до јуни 2022 година, ќе ги зголемуваат своите вештини, ќе се стекнуваат со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очекуваме во иднина „Бинтерн“ да прерасне во платформа, односно решение кое ќе им помага на милиони студенти од светот да ја започнат својата кариера. Во ...
| | веќе видена | слични

Благодарение на решението што го нуди BtoBet, кое е фокусирано на самиот играч и прилагодено за сите канали, успешно ги задоволивме потребите на нашите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 570 | | | веќе видена

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 217 | | | веќе видена

Северна Кореја пријави уште 269.510 случаи со симптоми на треска и шест смртни случаи во време кога земјата се соочува со ширење на епидемија до ...
сите 200 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 217 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Револуционерни промени во работењето, но и тешко премостливи бариери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: