ВИДЕО | Државата мора да ги консултира лицата со хендикеп за да донесе исправни решенија


Денес е 3 декември, Меѓународен ден на лицата со посебни потреби. -Впечатокот е дека за овој проблем се зборува само на овој ден, а причината за тоа е што ова ...
| | веќе видена | слични

Граѓанските организации денеска, на Денот на лицата со попреченост потпишаа меморандум со народниот правобранител. организациите се дел од националниот ...
| | веќе видена | слични

На настанот на кој 23 граѓански организации кои се дел од Националниот механизам за мониторинг на имплементацијата на Конвенцијата за правата на лицата со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Проблемите со образовната, личната асистенција, пристапот до социјалните услуги, поддршката која треба да ја имаат заедно со неусогласеноста на голем број на ...
| | веќе видена | слични

Во организација на канцеларијата на Народниот правобранител, денеска во Скопје ќе се одбележи 3 Декември – Меѓународниот ден на лицата со попреченост, а воедно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 298 | | | веќе видена

Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и антифашистичката војна на Македонија (1941-1945), заедно со граѓаните продолжувачи од ...
сите 492 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа во телефонско јавување во емисијата “Јади Бурек“ во текот на сенародниот протест Ултиматум, НЕ ...
сите 532 | | | веќе видена

Триесетте земји-членки на НАТО вчера го потпишаа пристапниот протокол за Финска и за Шведска, на церемонија во седиштето на Алијансата во Брисел. Со протоколот ...
сите 212 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најостро ги осуди синоќешните настани пред Собранието, кога 47 полицајци беа повредени од кои двајца потешко. ...
сите 114 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Државата мора да ги консултира лицата со хендикеп за да донесе исправни решенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: