Укината забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради обилни врнежи од снег, воведени се забрани за сообраќај на тешки моторни возила на повеќе патни правци во државата, информираа рано утрово од Авто-мото ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Автомото Сојузот на Македонија информира дека поради обилни врнежи од снег, забрани за сообраќај на тешки моторни возила има на следниве патни правци: Гостивар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради обилни врнежи од снег утрово во 08:25 часот воведена е забрана за движење на тешки товарни возила, камиони и автобуси на патниот правец Тетово – Попова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако метеоролозите најавуваа снег токму за денеска, институциите повторно потфрлија пред снегот. Утрово автопатот Скопје- Тетово – Гостивар речиси е целосно ...
| | веќе видена | слични

Забрана за сообраќај на тешки моторни возила од 02:40 часот има и на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража, а од 05:00 часот и на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 116 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери за на 10 февруари ја закажа седницата на која ќе треба да се разгледува предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: