Во Скопје казнети 23 пешаци


Полицијата, во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, вчера во Скопје изрече вкупно 132 мерки од кои 17 се за возење повеќе од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

-Од овој број на автобуси, 20 биле упатени во станица за технички преглед во градот. Притоа кај четири автобуси биле констатирани недостатоци на опрема, рече ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во текот на вчерашниот ден (09.12.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (10 декември) од 8 до 13 часот спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, во најголем ...
| | веќе видена | слични
3 копии

При извршени сообраќајни контроли во Кичево, во текот на вчерашниот ден, полицијата запрела 36 автобуси што вршат јавен превоз на патници од кои 20 упатила во ...
| | веќе видена | слични

На 09.12.2021 година, при извршени сообраќајни контроли во Кичево, полициските службеници извршиле контрола на 36 автобуси што вршат јавен превоз на патници ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека при контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници на територија на СВР Тетово, биле откриени и ...
| | веќе видена | слични

И власта и опозицијата во Советот во Велес сметаат дека платениот паркинг во градот е воведен избрзано и без анализи. Одлуката беше донесена во ноември 2020, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Единствен начин за да докажеме и покажеме дали анкетите се точни, е да одиме на избори, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на ...
сите 665 | | | веќе видена

Шведска ќе испрати дипломати во Турција за да се обиде да ги надмине приговорите на Анкара на нејзиниот план за пристап во НАТО, рече министерот за одбрана ...
сите 573 | | | веќе видена

СПЦ со официјално соопштение за одобрувањето на канонското единство со МПЦ-ОА. Еве што се наведува во соопштението кое Фактор го пренесува во целост. „Откако ...
сите 510 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 130 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Украинците ќе преименуваат железничка линија во „Стефаниа експрес“, по победничката песна на Евровизија отпеана од Калуш Оркестра. var ai_script = ...
сите 118 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 55 | | | веќе видена

На седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ највисокото раководство на партијата ќе одлучи кои ќе бидат следните чекори на делување, откако веќе неколку дена ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје казнети 23 пешаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: