За прв пат заеднички настап на фирмите од регионот


4 копии

Советот за унапредување на високото образование и стратешки истражувања, кој функционира во рамки на Стопанската комора на Македонија, почна со реализација на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Стопанската комора на Македонија, која работи на процесот на дигитализација со цел да им излезе во пресрет на барањата на нејзините членки, до октомври ...
| | веќе видена | слични

50 претставници од компании од сите големини и сите сектори, од декември 2021 до јуни 2022 година, ќе ги зголемуваат своите вештини, ќе се стекнуваат со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Топ 100“ компаниите членки на Стопанската комора на Северозападна Македонија во 2020 година и покрај здравствено-економската криза овие компании продуцирале ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Кипер“ е прогласена за Топ 5 најуспешна компанија од страна на Стопанската комора на северо-западна Македонија која и годинава ја организираше ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, присуствуваше на настанот ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Северна Македонија најавува неколку стратешки промени во работењето со кои компаниите во Комората треба да препознаат силен партнер кој ...
| | веќе видена | слични

Од денеска во Стопанската комора на Македонија почнуваат првите шестмесечни обуки за бизнис лидери и за развој на мали и средни бизниси. Обуките се активност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 715 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери за на 10 февруари ја закажа седницата на која ќе треба да се разгледува предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на ...
сите 351 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За прв пат заеднички настап на фирмите од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: