Маск продаде нов пакет акции на Tesla


2 копии

„Размислувам да се повлечам од мојата работа и да станам инфлуенсер со полно работно време“, напиша Маск на Твитер без да даде дополнителни објаснувања.Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елон Маск, извршниот директор на Tesla, изјави дека размислува да ги напушти сите работни „Размислувам да се повлечам од мојата работа и да станам инфлуенсер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Илон Маск, извршен директор на „Тесла“, на Твитер објави дека размислува да ги напушти сите свои работни места и да стане инфлуенсер. „Размислувам да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милијардерот, инвеститор, инженер, пронаоѓач и футурист Илон Маск изјави дека неговата компанија „Neuralink“ која се занимава со технологија за поврзување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Инвеститорите на Tesla внимателно го следеа денешниот ден очекувајќи вест која ќе ги крене акциите уште повисоко. Наместо тоа, тие ...
| | веќе видена | слични

Дали светот го очекува огромен напредок во науката/медицината? Еден од основачите на компанијата „Neuralink“, Илон Маск, најавува вградување на мозочни чипови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 247 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи вели дека не се преговара за идентитетските прашања ниту за јазикот со официјална Софија. Тој денеска реферираше пред ...
сите 162 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 116 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 49 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маск продаде нов пакет акции на Tesla

Од:
До кого (е-маил):
Порака: