Велика Британија потврди уште 10 инфекции со омикрон


4 копии

Конзервативната партија на британскиот премиер Борис Џонсон го загуби водството во анкетите наспроти опозициската Лабуристичка партија, по откривањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Конзервативната партија на британскиот премиер Борис Џонсон го загуби водството во анкетите во однос на опозициската Лабуристичка партија, откако во јавноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конзервативците на британскиот премиер Борис Џонсон ја загубија предноста, според анкетите, во однос на опозициската Лабуристичка партија, откако откритието за ...
| | веќе видена | слични

Конзервативната партија на британскиот премиер Борис Џонсон, го изгубила водството во анкетите во однос на опозициската Лабуристичка партија по откритието за ...
| | веќе видена | слични

Конзервативната партија на британскиот премиер Борис Џонсон го загуби своето водство во анкетите против опозициската Лабуристичка партија, откако откривањето ...
| | веќе видена | слични

Три четвртини од луѓето веруваат дека се одржала божиќна забава на која се прекршени правилата за коронавирус, а 68 проценти од анкетираните веруваат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон во средата рече дека Обединетото Кралство ги заострува ограничувањата за да го спречи ширењето на омикрон, така што работата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 587 | | | веќе видена

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
сите 307 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче ...
сите 46 | | | веќе видена

Денес, четврток, 27.01. во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одржува церемонијата на испраќањето на Аки, премиерно на шест радио станици Радио Бубамара, ...
сите 151 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 287 | | | веќе видена

Одлуката учениците од 1 Февруари да тргнат на училиште со физичко присуство, бараме Владата, Комисијата за заразни болести, а и Министерот за образование и ...
сите 132 | | | веќе видена

Додека англосаксонците и медиумите пумпаат драма за руската инвазија на Украина, жителите на Киев мирно продолжуваат со секојдневниот живот, пренесува ...
сите 131 | | | веќе видена

Двајца млади скопјани се здобиле со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера наутро во 07:50 часот било на скопската обиколница, во ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велика Британија потврди уште 10 инфекции со омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: