ЗДРУЖЕНИЕ НА ОШТЕТЕНИ ШТЕДАЧИ: Алберт Муслиу и брат му и должат на Еуростандард 780 000 ЕВРА?

„Додека вниманието на пошироката јавност во врска со случајот Еуростандард банка е свртено кон Судовите, дел од многуте актери во КРИМИНАЛОТ наречен ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот графит на некогашниот генерал на ЈНА, Ратко Младиќ кој предизвика неколку протести и немири во Белград, денеска пак е варосан по барање на ...
| | веќе видена | слични

Извршителот Никола Богатинов со налог за извршување заплени уште 10 милиони евра од имотот на рускиот бизнисмен и поранешен инвеститор Сергеј Самсоненко, овој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Димитар Ковачевски е непознат за јавноста, не добил поддршка од граѓаните на избори, ама добил доверба од Заев и затоа прифатил да биде премиер, да води влада ...
сите 255 | | | веќе видена

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека владата на Зоран Заев потроши пет години, а не мрдна со прст за гасификација на државата.Напротив ветуваше дека ќе ја гасифицира ...
сите 279 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена

Спротивставени мислења делат пратениците од опозицијата и од владејачките партии и на денешната расправа во Собранието за избор на новата влада. Според ...
сите 178 | | | веќе видена

Мандатарот Димитар Ковачевски нема изборен легитимитет и тоа ќе биде хендикеп во работата, рече пратеникот Антонио Милошоски вечерва кон крајот на собраниската ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗДРУЖЕНИЕ НА ОШТЕТЕНИ ШТЕДАЧИ: Алберт Муслиу и брат му и должат на Еуростандард 780 000 ЕВРА?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: