Земјите од регионот преземаат строги мерки за зголемување на опфатот на вакцини

Парично казнување за оние кои не се вакцинирани, а ќе завршат во болница поради коронавирус. Ваква иницијатива предлагаат лекари во Словенија каде ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорот на фармацевтската компанија „Фајзер“, Бен Осборн рече дека веројатно ќе ни требаат засилувачки дози на вакцината против Ковид-19 во наредните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Белгискиот кризен штаб за Ковид-19 на прес конференција соопшти дека се очекува сојот омикрон на коронавирусот да стане доминантен во јануари или февруари, ...
| | веќе видена | слични

Омикрон сојот на коронавирусот е 4,2 пати позаразен во раната фаза во однос на делта сојот, покажува студијата на јапонските научници кои го советуваат ...
| | веќе видена | слични

Сојот омикрон, иако се уште не е потврден во земјава, стручните лица предупредуваат дека “веќе тропа на вратата“ и прашање на време е кога ќе официјално ќе ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на кризниот штаб, Стивен Вангихт, изјави дека за сега во Белгија омикрон сојот претставува еден до два отсто од сите заболени од Ковид-19 но дека ...
| | веќе видена | слични

Две лица во земјава досега по третпат се заразиле со ковид-19, а 953 лица двапати се заразиле, рече денеска епидемиологот Драган Кочински од Институтот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјите од регионот преземаат строги мерки за зголемување на опфатот на вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: