Засилени контроли во Кичево, автобуси и други превозни средства упатени на технички преглед


Контролирани се 19 автобуси и други моторни возила што вршат превоз на патници и сите се упатени во станици за технички преглед во градот. -Кај еден автобус се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициски службеници на СВР Тетово во акциска контрола што ја спровеле денеска од 8 до 13 часот на возила кои вршат јавен превоз на патници, во најголем број ...
| | веќе видена | слични

На 09.12.2021 година, при извршени сообраќајни контроли во Кичево, полициските службеници извршиле контрола на 36 автобуси што вршат јавен превоз на патници ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека при контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници на територија на СВР Тетово, биле откриени и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

При извршените сообраќајни контроли во Кичево во текот на вчерашниот ден полицијата запрела 36 автобуси што вршат јавен превоз на патници, од кои 20 упатила во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

На 8-ми и 9-ти декември 2021 година на подрачјето на СВР Охрид извршени се засилени акциски сообраќајни контроли, а притоа казнети се 55 возачи. Притоа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засилени контроли во Кичево, автобуси и други превозни средства упатени на технички преглед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: