Милановиќ за задолжителната вакцинација во ЕУ: Во овој обид за контрола гледам опасност

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ, коментирајќи ги можните нови мерки како што се задолжителната вакцинација, рече дека во тој обид за контрола гледа ...
| | веќе видена | слични

Хрватска ги одмрзнува цените на горивата во таа земја, откако беа замрзнати два месеци. На одржаната седница на Владата, утрово, хрватскиот премиер рече дека о ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за правда Никола Тупанчески во гостувањето на Топ тема на Тeл,а се осврна на активностите кои се преземаат од страна на министерството за ...
сите 335 | | | веќе видена

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 272 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 274 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милановиќ за задолжителната вакцинација во ЕУ: Во овој обид за контрола гледам опасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: