Пред финишот, расте списокот на кандидати за нов лидер на СДСМ


3 копии

Во денешното издание на дебатната емисија “Утрински брифинг” гостуваше Петар Атанасов кој зборуваше за моменталната ситуација во СДСМ, поднесените кандидатури, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Централната изборна комисија, задолжена за спроведување на вонредните внатрепартиски избори во СДСМ, коишто ќе се одржат в недела, на 12 декември, информира ...
| | веќе видена | слични

Атанасов истакна дека ситуацијата во СДСМ ни навидум не е лесна и едноставна како што сакаат да прикажат пред јавноста, туку напротив се соочуваат со внатрешен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски на јавен настап и преку социјалните медиуми ги презентираше основите на неговата програма „Концепт 28“ и ...
| | веќе видена | слични

Во недела, на внатрепартиски избори, СДСМ бира нов претседател на партијата. Во трка се тројца кандидати: Димитар Ковачевски, Фросина Ташевска Ременски и Јован ...
| | веќе видена | слични

Експертот за меѓуетнички односки, за проектот Едно општество за сите и поранешен заменик министер за образование, универзитетски професор и сега партиски ...
| | веќе видена | слични

Лидерот во заминување јавно го поддржа, Ковачевски вели дека не сака игри зад кулисите, но може ли да ги спречи? Има ли можеби Ременски „магично стапче“ да го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Конкретна мерливост на успесите на политиките, како и фокус на луѓето, нивните практични потреби и проблеми се дел од Концептот 28, програма со која еден од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во центарот на Скопје попладнево, повторно се случи сообраќајна незгода. Според очевидци кои говорат за Фактор, автомобил удрил во возило на Итната медицинска ...
сите 164 | | | веќе видена

По тврдењата на ВМРО – ДПМНЕ дека генералниот секретар Миле Зечевиќ позитивен на Ковид – 19, без маска го ширел вирусот на Водици во Охрид, директорката на ...
сите 148 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи, Аналена Бербок, изјави дека персоналот на германската амбасада и нивните семејства остануваат во главниот град на ...
сите 275 | | | веќе видена

Пржинската влада ќе почека до нејзиниот пат во историјата - сите саката да ја нема, но опозицискиот предлог кој што денска велзе во законодавниот дом нем ад ...
сите 361 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
сите 282 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, кој ја предводи владината делегација во официјалната посета на Бугарија, попладнево со највисоки државни почести беше пречекан на ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред финишот, расте списокот на кандидати за нов лидер на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: