Дури и ако сте прележале ковид, можете да се заразите со омикрон

Белгискиот кризен штаб за ковид-19 на прес-конференција соопшти дека се очекува сојот омикрон на коронавирусот да стане доминантен во јануари или во февруари, ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на кризниот штаб, Стивен Вангихт, изјави дека за сега во Белгија омикрон сојот претставува еден до два отсто од сите заболени од Ковид-19 но дека ...
| | веќе видена | слични

Израел денеска ја продолжи забраната за влез на туристи за уште 10 дена поради страв од ширење на нова варијанта на коронавирус, омикрон. Постојните мерки ...
| | веќе видена | слични

Светот само што дозна за омикрон сојот на коронавирусот, а веќе за неполни два месеци се појави и нова варијанта која потешко се детектира со ПЦР тестот. ...
| | веќе видена | слични

Откривањето на новата форма на омикрон ги поттикна истражувачите да ја поделат лозата B.1.1.529 на стандарден омикрон, познат како BA.1, и поновата варијанта, ...
| | веќе видена | слични

Новата верзија на варијантата омикрон се појавила во неколку земји низ светот и сега се снима во Јужна Африка, Австралија и Канада. Откривањето на новата форма ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 274 | | | веќе видена

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 698 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 273 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дури и ако сте прележале ковид, можете да се заразите со омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: