Шефот на „Фајзер“ тврди: Луѓето уште многу години ќе треба да се вакцинираат против корона


Веројатно луѓето ќе мора да се вакцинираат против ковид еднаш годишно уште многу години, изјави шефот на „Фајзер“ за Би-би-си. Алберт Бурла рече дека смета оти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот парламент, Бундестагот , денеска со големо мнозинство ги усвои амандманите на Законот за заштита од инфекции, кои вклучуваат обврска за вакцинирање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бен Осборн, директор на фармацевтската компанија „Фајзер“, изјавил дека веројатно ќе ни требаат засилувачки дози вакцина против Ковид-19 во наредните години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот германски министер за здравство, Карл Лаутербах, денеска во Бундестагот ги бранеше новите измени на законот за заштита од заразни болести кои им ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бундестагот ја одобри одлуката за задолжителна вакцинација на здравствените работници. Долниот дом на германскиот парламент усвои нацрт-закон со кој се бара ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германските пратеници денеска расправаат за нацрт-законот со кој задолжителната вакцинација на вработените во болниците и домовите за стари лица ќе биде услов ...
| | веќе видена | слични

 Бројот на вакцинирани граѓани против Ковид-19 со прва, втора или трета доза постепено расте во општините Гевгелија, Богданци и Дојран, кои се под наша ...
| | веќе видена | слични

КОВАКС-глобалната мрежа за распределба на вакцините против корона вирусот има потреба од нови правила на долг рок за да се спречи натрупување на големи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Варијантата на коронавирус - омикрон можеби добила една од своите мутации собирајќи парче генски материјал од друг вирус, веројатно оној што предизвикува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 438 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 379 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 481 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефот на „Фајзер“ тврди: Луѓето уште многу години ќе треба да се вакцинираат против корона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: