Најголемиот ланец на супермаркети во Хрватска почнува да прифаќа криптовалути

Konzum, најголемиот синџир супермаркети во Хрватска, ја додаде опцијата за плаќање во криптовалути како што е Биткоин (BTC). Компанијата официјално објави на 1 ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Останато

Нема понижување кое СДСМ нема да го преземе на својот грб како терет само за останат на власт. Не смеат, еве пак ќе кажам не смеат да го кажат тоа пред ...
сите 446 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 569 | | | веќе видена

Најважно за владите на Бугарија и на Северна Македонија е да продолжат со конструктивниот дијалог и да не подлегнуваат на провокации од некои групи кои се ...
сите 499 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 110 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфирије денеска пристигна во Скопје заедно со осум владици од Српската православна црква. За утре е закажана утринска литургија која ќе се ...
сите 83 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемиот ланец на супермаркети во Хрватска почнува да прифаќа криптовалути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: