Гасол за (не)очекуваната одлука: Ова враќање е повеќе од давање на кошеви

Марк Гасол повеќе од една деценија беше дел од најсилната лига на светот НБА каде успеа и да дојде до шампионски прстен со Торонто Репторс во 2019 година. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тигран Барсегјан, поранешниот фудбалер на Вардар, својата кариера ќе ја продолжи во словачкиот шампионат, во тимот на првакот Слован Братислава. Ерменецот кој ...
| | веќе видена | слични

Филип Ѓоревски се очекува да биде назначен за нов извршен директор на МЗТ Скопје Аеродром. Станува збор за некогашен кошаркар на актуелниот македонски првак и ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Со ребалансот на Буџетот Владата предводена од СДСМ обезбедува заштеда на 200 милиони евра непродуктивни трошоци, обезбедува средства за производство на ...
сите 363 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 841 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 432 | | | веќе видена

„СДСМ да не молчи и да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле за средбите на Талат Џафери со лица од Чеченија кои претставуваат ризик за ...
сите 345 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 480 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гасол за (не)очекуваната одлука: Ова враќање е повеќе од давање на кошеви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: