Грчкиот Парламент го изгласа амандманот за задолжителната вакцинација на лица над 60 години

Со гласовите од пратениците на владејачката Нова демократија и опозициската Движење на промена, грчкиот Парламент синоќа го изгласа амандманот за ...
| | веќе видена | слични

Германските пратеници денеска расправаат за нацрт-законот со кој задолжителната вакцинација на вработените во болниците и домовите за стари лица ќе биде услов ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Предусловите за патување во Грција се продолжени за уште една седмица, а единствената промена се однесува на оние кои прележале ковид-19 и потврдата повеќе не ...
| | веќе видена | слични

За вакцинираните и невакцинираните, правилата остануваа исти и непроменети, за првите потребен е сертификат за вакцинација, а за вторите негативен ПЦР или ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Австриската влада предводена од конзервативците во четвртокот ги претстави деталите за планот за воведување задолжителна вакцинација. Имено, одлуката би се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Предлог-законот за воведување општа задолжителна вакцинација денеска бил презентиран во владиниот кризен штаб.Сите постари од 14 години мора да бидат ...
| | веќе видена | слични

Австрија од 1 февруари ќе воведе задолжителна вакцинација за сите граѓани, а денеска пред Владата беше претставен предлог-закон за воведување на оваа мерка. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 504 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 825 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Прашањето на почеток на преговорите на Брисел со Северна Македонија е неопходен одговор на потребата за безбедноста на Европа, констатирале на денешната средба ...
сите 189 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчкиот Парламент го изгласа амандманот за задолжителната вакцинација на лица над 60 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: