Познатите со неверување за смртта на актерот Славиша Кајевски: Зошто замина убавецу


Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
| | веќе видена | слични

Замина Славиша со кого заедно игравме на сцената, нашиот другар, колега кој постојано зборуваше за театарот, кој за другите не премолче ништо, а за себе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Колку што е актерот моќен, толку е и кревок. Додека се восхитуваме на неговата игра, тој венее одвнатре како цвеќе на мраз. Додека мислиме дека сиот свет е ...
| | веќе видена | слични

Денес почина нашиот актер Славиша Кајевски. По неговата трагична смрт се огласија многу познати личности меѓу кои и Гаро Тавитјан: „Мој соученик во исто ...
| | веќе видена | слични

Колегите и соработниците се простуваат од актерот Славиша Кајевски кој трагично почина на 39 години. -Да се биде или не прашање е сега; да издржиш пред ...
| | веќе видена | слични

 „Мој соученик во исто одделение во основното школо Владимир Илич Ленин (Гоце Делчев) во центар. На еден час по Македонски јазик седевме заедно и добивме ...
| | веќе видена | слични

Откако одекна веста дека македонскиот актер Славиша Кајевски починал, неговите колеги и пријатели во шок, неверување и со тага се простуваат од актерот со ...
| | веќе видена | слични

Зборови полни со неверување, со тага објавуваат голем број актери и јавни личности кои се простуваат од актерот Славиша Кајевски кој трагично почина на 39 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познатите со неверување за смртта на актерот Славиша Кајевски: Зошто замина убавецу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: