Засега нема задолжителна вакцинација, најпрактичен механизам за поттик се матичните лекари

Засега нема да се применува мерката задолжителна вакцинација или негативен ПЦР-тест во јавниот сектор, истакна вчера министерот за здравство Венко Филипче, но, ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) денеска изрази загриженост дека богатите земји, во страв од новиот сој омикрон, би можеле да ја зголемат акумулацијата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Светската здравствена организација (СЗО) денеска изрази загриженост дека богатите земји, кои се загрозени поради појавата на сојот Омикрон, би можеле да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Иако широкораспространетата вакцинација против ковид-19 останува главен приоритет, појавата на варијантата омикрон покажува дека се потребни дополнителни линии ...
| | веќе видена | слични

Првичната реакција на многу влади во светот за забрана на влез за патници од Јужна Африка и соседните држави по појавата на новиот сој на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Државите треба да ги преиспитаат своите одговори на Ковид-19 и да ги забрзаат програмите за вакцинација за да се справат со сојот Омикрон, иако е рано да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 588 | | | веќе видена

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 784 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 271 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 295 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 434 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засега нема задолжителна вакцинација, најпрактичен механизам за поттик се матичните лекари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: