Османи ќе учествува на министерскиот совет на ОБСЕ во Стокхолм

Зацврстување на мировните мисии на Обединетите нации со примена на дигитализација и медицинска обука на мировниците за поефикасно дејствување, е заклучокот од ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, учествуваше на министерскиот состанок на Обединетите Нации за мировни операции, кој се одржа виртуелно, во ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти МНР, Османи ќе се обрати на првата сесија „Одржување на мирот”, на која ќе бидат разменети мислења за соработката во делот на мировните ...
| | веќе видена | слични

Деветнаесетгодишната студентка по право од Битола, Ана Марија Наумовска , на еден ден ја презеде функцијата на шведската амбасадорка во С. Македонија, Кристин ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новата развојна стратегија на Шведска за Македонија усвоена во октомври годинава под називот „Стратегија за реформска соработка на Шведска со Западен Балкан и ...
| | веќе видена | слични

Шведска е еден од најголемите билатерални донатори на земјите од регионот на Западен Балкан. Шведската поддршка ја надополнува работата на ЕУ во областите кои ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Стокхолм, следната година во Варшава, а во 2023 година во Скопје. Интензивен, динамичен но крајно продуктивен ден на Министерскиот совет на ОБСЕ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 516 | | | веќе видена

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 363 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 880 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 449 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 356 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 479 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи ќе учествува на министерскиот совет на ОБСЕ во Стокхолм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: