Лајен: Вакцини за деца против Ковид- 19 од 13 декември во ЕУ, мора да се разговара за задолжителна вакцинација

На прес-конференција посветена на текот на пандемијата и појавата на новата варијанта Омикрон, таа исто така рече дека се согласува во Европската унија да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен вели дека целта е целосно да се вакцинира 70 отсто од светското население до средината на 2022 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ, коментирајќи ги можните нови мерки како што се задолжителната вакцинација, рече дека во тој обид за контрола гледа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ ја коментираше изјавата на претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен која ја спомена можноста за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска изјави дека вакцините за деца против Ковид-19 произведени од Фајзер/Бионтек ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Статусот на неутралност на Швајцарија може да биде ставен на најголемиот тест во последните неколку децении. Министерството за одбрана на Швајцарија се ...
сите 697 | | | веќе видена

Талат Џафери од Берлин добредојде во Скопје ќе му посака пријава за грубо прекршување на етичкиот кодекс и нарушување на угелдот на Собранието, а според дел ...
сите 233 | | | веќе видена

Ден по влегувањето во канонско единство со СПЦ, поглаварот на Македонската православна црква г.г. Стефан и српскиот патријарх Порфириј во четврток ќе одржат ...
сите 487 | | | веќе видена

Потребни нѝ се, живи, украински херои, рече украинскиот претседател Володимир Зеленски за украинските борци од Азовстал. Украинската војска измината ноќ ...
сите 186 | | | веќе видена

Интензивни преговори се водат меѓу синдикатот за образование со Министерството за труд и социјала и со министерството за образование. Ставовите се приближуваат ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лајен: Вакцини за деца против Ковид- 19 од 13 декември во ЕУ, мора да се разговара за задолжителна вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: