Максимум 30 отсто од хотелските капацитети во Охрид и Струга ќе бидат исполнети за Нова година

Слаб интерес има за дочек на Новата година на брегот на Охридското езеро. Само 20 до 30 отсто од хотелските капацитети ќе бидат исполнети за најлудата ноќ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Со половина капацитет во затворен простор и под веќе утврдените протоколи за соодветно растојание, сертификат за вакцинација против Ковид-19 и музика на подиум ...
| | веќе видена | слични

Директорот на јавното комунално претпријатие Иќмет Ислами информира дека поради енергетската криза со светилки ќе биде покриено само дел од централното градско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скромно, со реквизити од претходните години деновиве ќе почне предновогодишното украсување на Струга. Градот на поезијата и годинава нема да има организиран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу мал е интересот за букирање на сместувачките капацитетите и во Охрид и Струга. Барем засега. Туристичките работници велат дека лани иако пандемијата беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 302 | | | веќе видена

Иако заврши понатамошното натпреварување за Македонската репрезентација на Европското ракометно првенство на Стариот континент, тие сепак се победници во ...
сите 637 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 524 | | | веќе видена

Премиерите на Северна Македонија и на Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков денеска по заедничката прес-конференција што ја одржаа во Владата, го ...
сите 552 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 505 | | | веќе видена

Полициски службеници Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Кисела Вода вчера во 17:50 часот го лишиле од слобода Д.К.(33) од Скопје ...
сите 465 | | | веќе видена

Германската министерка за Европа, Ана Лурман која по вчерашната посета на Скопје, денеска престојува во Тирана, на прес-конференција рече дека Германија е ...
сите 349 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Максимум 30 отсто од хотелските капацитети во Охрид и Струга ќе бидат исполнети за Нова година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: