Стојкоски: Снегот нема да не изненади

Препознавајќи ја важноста од изучување на природните науки, а со цел унапредување на образовниот процес во основното образование, Министерството за образование ...
| | веќе видена | слични

Викендов ЈП „Комунална хигиена“ во координација со Општина Ѓорче Петров, ќе организира акција за собирање кабаст отпад во оваа скопска општина. Во соработка ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Александар Стојкоски најавува голема акција за собирање на кабаст отпад во општина Ѓорче Петров. Во соработка ЈП Комунална Хигиена - Скопје ...
| | веќе видена | слични

Општина Ѓорче Петров планира значително да ги подобри условите за возење на велосипед на целата територија под ингеренција на локалната власт. За таа цел, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со поддршка на екипите на ЈП Паркови и Зеленило и Град Скопје, службите на општина Ѓорче Петров, ги изведуваат завршните работи за новиот парк на булеварот ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 389 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 259 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Андреј Петров член на ИО и поранешен пратеник на СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека доообјаснувањето на Макрон во врска со пристапните реговори е ...
сите 438 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојкоски: Снегот нема да не изненади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: