Салах со два збора одговори на прашањето што мисли за тоа што е рангиран седми во изборот за Златна Топка

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Карл-Хајнц Румениге – легендата на Баерн Минхен во понеделник ќе добие награда за животно дело во изборот на италијански „Tuttosport“ на церемонијата на ...
| | веќе видена | слични

Познатиот агент Пини Захави, чиј клиент е и Роберт Левандовски, изјави дека ќе дојде моментот кога Полјакот ќе освои спечели „Златна топка“, и додаде дека ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер, а подоцна и долгогодишен Извршен директор на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге, во последното интервју зборувал на повеќе интересни теми ...
| | веќе видена | слични

Почесниот претседател на Баерн Минхен, славниот Карл Хајнц Румениге, кој е некогашен напаѓач на Интер, даде објаснување зошто Баварците во последните декади не ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот голман на Манчестер Јунајтед, а сегашен спортски директор на Ајакс, Едвин Ван Дер Сар веќе неколку години се поврзува со враќање на „Олд Трафорд“. ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски вели дека бил погрешно интерпретиран во неговата изјава за полска телевизија, што ја пренесоа светските медиуми и која предизвика голем ...
| | веќе видена | слични

Да, Лионел Меси заедно со Кристијано Роналдо ги одбележаа последните 10 години од светскиот фудбал, но оваа „Златна топка“ не требаше да му биде доделена. Тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 279 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 117 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

НАТО не планира да испрати борбени трупи во Украина, изјави првиот човек, Јенс Столтенберг.Практично, тоа значи дека Западот ја спушти топката во конфликтот со ...
сите 667 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери за на 10 февруари ја закажа седницата на која ќе треба да се разгледува предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на ...
сите 356 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Салах со два збора одговори на прашањето што мисли за тоа што е рангиран седми во изборот за Златна Топка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: