Османи: Европската перспектива на Западен Балкан – најсигурна инвестиција во стабилноста на регионот

Како што соопштуваат од МНР, за време на дводневните работни сесии биле разгледани прашања од стратешко значење на Алијансата, како што се состојбите во ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Стокхолм, следната година во Варшава, а во 2023 година во Скопје. Интензивен, динамичен но крајно продуктивен ден на Министерскиот совет на ОБСЕ, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 514 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 817 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 448 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 351 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 477 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Европската перспектива на Западен Балкан – најсигурна инвестиција во стабилноста на регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: