Наполи со помош на ВАР се спаси од шокантен пораз, делумна радост во Милано

Головите на Фабијан Руис и Дрис Мертенс за водство од 2-0, не му беа доволни на Наполи да победи на гостувањето кај Сасуоло. По излегувањето од игра на ...
| | веќе видена | слични

Франческо Толдо како поранешен италијански репрезентативец и долгогодишен член на Интер ја коментирал борбата за титулата во Серија А и признава дека и самиот ...
| | веќе видена | слични

Со победата над Салернитана од 2:0 во 16. коло од Серија „А“, Милан го има најдобриот старт во италијанскиот шампионат од сезоната 2003/04. Тогаш во таа сезона ...
| | веќе видена | слични

Милан се врати на врвот на табелата во Серија А за прв пат по десет месеци откако го искористи киксот на досегашниот лидер Наполи кој загуби во дерби ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Аталанта триумфираше на гостувањето на „Диего Армандо Марадона", во меч со пресврти и пет гола, „нероаѕурите" од Бергамо славеа со 2-3.Елмас и Наполи паднаа на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Аталанта го совладаа Наполи со 2:3 во натпревар исполнет со пресврти. Поразот за Наполи значеше и губење на лидерската позиција на табелата во ...
| | веќе видена | слични

Наполи го претрпе првиот пораз во сезоната во трилер дербито со Интер, но вечерва доживеа дежа-ви и со идентичен резултат (3:2) дојде до втор неуспех во краток ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Кај Стојко Стојков од ОМО Илиден Пирин постои доза на оптимизам дека со текот на времето положбата на македонското малцинство во Бугарија ќе се подобри. Тој ...
сите 882 | | | веќе видена

Се гледа крајот на пандемијата, очекуваме мирна пролет, изјави во вечерашното гостување на ТВ Телма д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија.Тој вели ...
сите 189 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 366 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 263 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наполи со помош на ВАР се спаси од шокантен пораз, делумна радост во Милано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: