Шопова: Одлуката на Филипче за да ги награди матичните лекари за нешто кое што досега најстручно го обавувале, е крајно деградирачко

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Словачка ќе обезбеди финансиски стимулации за лицата над 60 години кои ќе се вакцинираат против коронавирус или ќе примат т.н. бустер доза, за да се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот Уставен суд ја прогласи за неуставна одлуката на словенечката влада дека во службените простории на државната администрација можат да работат само ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Забрана за влез во затворени простори за лицата над 60 години кои не примиле трета доза, а поминале седум месеци од вакцинацијата, што стапува во сила од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
11 копии

По препорака на надлежната комисија на епидемиолози во Министерството за здравство на Грција, важноста на потврдата за прележан Ковид-19 во земјата, се ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Сенатот на САД, во кој мнозинството имаат Демократите, ја прифати мерката предложена од Републиканците со која би се поништила одлуката на претседателот Џо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 117 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери за на 10 февруари ја закажа седницата на која ќе треба да се разгледува предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шопова: Одлуката на Филипче за да ги награди матичните лекари за нешто кое што досега најстручно го обавувале, е крајно деградирачко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: