Исфрлање на пластичните кеси е само мал дел од промена на системот - кога ќе се селектира отпадот?

Купуваме пијалаци пијалаци во пластично шише, зејтин, југорт, млеко, а потоа на каса плаќаме 15 денари за пластична ќеса за да се заштити животната средина. ...
| | веќе видена | слични

Стотина дома ќ инства од О пштина Валандово се пријавиле за селекција на отпад и подигнале к еси со бар кодови од ЈП „ Комунален сервис “, во кои ќе складираат ...
| | веќе видена | слични

Изминатите седмици интензивно се чистеше во повеќе делови на Скопје. Оваа сабота, увид на лице место, изврши и градоначалничката на Град Скопје, Данела ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска денеска била на увид како се одвива чистењето на депонијата во близина на индустриската зона во Ѓорче Петров. ...
| | веќе видена | слични

Градоначланичката на град Скопје Данела Арсовска денеска беше на увид во чистењето на депонијата во близина на индустриската зона во Ѓорче Петров. Најавува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски, се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Република Грција во нашата држава. На состанокот се изразени честитки за изборот на ...
сите 485 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Србија е загрижувачка, омикронот се шири, веќе две недели бројот на заразени е петцифрен, а се зголемува и бројот на починати, јави ...
сите 193 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат дел од македонскиот Устав - за македонското малцинство не се дискутира. Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска на обраќањето пред ...
сите 337 | | | веќе видена

Нема потреба од дополнителни рестриктивни мерки до следниот состанок на Комисијата за заразни болести бидејќи во последните два дена има намалување на бројот ...
сите 176 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена

По разговорот на рускиот и францускиот претседател, со соопштение се јави Кремљ, и во него се наведува дека „никој не треба да ја зајакне својата безбедност на ...
сите 720 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исфрлање на пластичните кеси е само мал дел од промена на системот - кога ќе се селектира отпадот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: