Ковачевски и Ременски во трка за лидер на СДСМ


4 копии

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
| | веќе видена | слични

На три дена до изборот за лидер на Социјалдемократскиот Сојуз, во интервју за НоваТВ, своите погледи и очекувања ги изнесе Јован Деспотовски, еден од ...
| | веќе видена | слични

Јован Деспотовски кандидат за нов лидер на СДСМ на својот Фејсбу објави дел од својата програма „Концепт 28“ во која наведува неколку елементи кои би придонеле ...
| | веќе видена | слични

„Од 2013 година наваму сум бил активен промотор во СДСМ, го познавам членството. Во контакт сум со сите членовите, со младите и пред се со жените. Ние имаме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Операционализирани чекори за враќање на социјалдемократијата кон изворните корени – работничките и синдикалните движења и организации, правата на работниците, ...
| | веќе видена | слични

„Како иден претседател на СДСМ, моја цел ќе биде да ја подобриме комуникацијата со членството и да дадеме фер шанса на секој кој умее и сака да работи за ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, кандидатот за претседател на СДСМ ја побара поддршката од граѓаните на претстојните внатрепартиски избори во СДСМ изјавувајќи дека има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Барањата на Бугарија Македонија да се откаже од македонското малцинство во Бугарија и дури да изјави дека такво не постои е неприфатливо. Прифаќањето на такво ...
сите 679 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски и Ременски во трка за лидер на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: