Интернационалната технолошка компанија „Инфинум“ ја презема македонската компанија за развој на софтвер „3П Девелопмент“

„Инфинум“ една од најголемите хрватски компании, со интернационално искуство за развој на дигитални производи, која работи на глобалниот пазар ја презема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата „ Еуролинк осигурување “, формирана во 2002 година годинава бележи раст од 21 % во споредба со истиот период лани, во услови кога пазарот пораснал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еуролинк осигурување започнува со работа кон крајот на 2002 година и од самите почетоци до денес постигнува континуиран и стабилен раст. Од првите издадени ...
| | веќе видена | слични

Отворена е нова продавница на Xiaomi во Скопје, во Градскиот трговски центар. Од компанијата велат дека оваа продавница еднакво како и останатите илјадници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За само една година продадени се милион примероци од телевизорот „The​​Frame“, а се очекува до крајот на годината бројот на продадени примероци од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Рош Македонија и Триглав Осигурување започнаа стратешка соработка во доменот на доброволното приватно здравствено осигурување, со вклучување на услугите на ...
| | веќе видена | слични

Потребата од електронски мрежи за комуникација со многу висок капацитет веќе е неспорна, но пандемијата на ковид-19 и зголемениот обем на далечинско работење, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 484 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
сите 191 | | | веќе видена

На 4 февруари, како што веќе најави бугарскиот премиер Кирил Петков, Македонија и Бугарија заеднички ќе го чествуваат Гоце Делчев по повод 150-годишнината од ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема потреба од дополнителни рестриктивни мерки до следниот состанок на Комисијата за заразни болести бидејќи во последните два дена има намалување на бројот ...
сите 152 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интернационалната технолошка компанија „Инфинум“ ја презема македонската компанија за развој на софтвер „3П Девелопмент“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: