Интернационалната технолошка компанија „Инфинум“ ја презема македонската компанија за развој на софтвер „3П Девелопмент“

3 копии

„Инфинум“ една од најголемите хрватски компании, со интернационално искуство за развој на дигитални производи, која работи на глобалниот пазар ја презема ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „ Еуролинк осигурување “, формирана во 2002 година годинава бележи раст од 21 % во споредба со истиот период лани, во услови кога пазарот пораснал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еуролинк осигурување започнува со работа кон крајот на 2002 година и од самите почетоци до денес постигнува континуиран и стабилен раст. Од првите издадени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Рош Македонија и Триглав Осигурување започнаа стратешка соработка во доменот на доброволното приватно здравствено осигурување, со вклучување на услугите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Microsoft во својот Центар за развој во Белград, отвори повеќе од 40 работни позиции во областа на софтверско инженерство. Центарот за развој во Белград ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СН Oсигурителен брокер АД Битола овој декември одбележува 7 години од основањето, период во кој компанијата се искачи и задржа на лидерската позиција меѓу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интернационалната технолошка компанија „Инфинум“ ја презема македонската компанија за развој на софтвер „3П Девелопмент“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: