Лекува заразени со омикрон во Јужна Африка и вели дека вакцинираните немаат никакви компликации


Видов вакцинирани луѓе и тие не беа сериозно болни. Сè уште сме на почеток што се однесува до новиот сој, но она што го гледаме засега ни дава надеж, вели д-р ...
| | веќе видена | слични

„Појавата на варијантата на коронавирус – омикрон, укажува дека светот и по две години од почетокот на пандемијата на Ковид-19 е во опасна ситуација“, изјавил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фармацевтските компании „Фајзер“ и „Бионтек“ велат дека две дози од нивната вакцина не обезбедуваат силна заштита од омикрон, па затоа наведуваат дека е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Варијантата омикрон би можела да доведе до поголем број инфекции кај вакцинираните лица, но тие најверојатно ќе останат заштитени од тешка форма на болеста, ...
| | веќе видена | слични

Во средата, „Фајзер“ и „БиоНТек“ објавија дека прелиминарните лабораториски студии покажуваат дека трета доза од нивната вакцина може да ја подобри заштитата ...
| | веќе видена | слични

Властите ги ублажуваат ограничувањата во Сиднеј од почетокот на октомври, кога беше укинато речиси четиримесечното заклучување во градот за да се спречи ...
| | веќе видена | слични

Варијантата Омикрон е потенцијално многу позаразна од претходните, иако првичните знаци сугерираат дека станува збор за сој кој предизвикува полесни симптоми. ...
| | веќе видена | слични

Kомпанијата Фајзер денеска соопшти дека засилувачката доза на нејзината анти-ковид вакцина може да заштити од Омикрон, новата варијанта на коронавирусот, иако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 648 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ја отфрли идејата сега да се воведат економски санкции кон Русија, велејќи дека тие ќе ја намалат ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекува заразени со омикрон во Јужна Африка и вели дека вакцинираните немаат никакви компликации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: