ВИДЕО | Кинез на плоштад во Пекинг ги пее песните на нашиот Тоше Проески!


На инстаграм профилот на едно момче, уличен свирач од Кина, се појави видео на кој пее песна од нашиот Тоше Проески. На видеото, музичарот ја пее „Још увјек ...
| | веќе видена | слични

„Сметаме дека е невозможно да се искорени сиромаштијата без зајакнување на жените“, се вели во заедничката изјава на групата АББА. AББA го објави видеото за ...
| | веќе видена | слични

На Инстаграм профилот на Ива Дамјановски, наша позната пијанистка, поетеса и уметница постојано нешто се „крчка“ и е во зародиш. Или е некаква фотографија, мал ...
| | веќе видена | слични

Марко Кутлиќ, еден од најталентираните хрватски пејачи од поновата генерација, има нова песна. Темата е со наслов „Со неа“, за која направи и спот во кој вели: ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ги пеам неговите песни среде Пекинг бидејќи го сакам овој пејач, го почитувам, за мене е како супермен. Не ми е важно дали ќе сакаат минувачите да ме слушнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 4 февруари Бугарија и Северна Македонија подготвуваат заедничко чествување на Гоце Делчев по повод 150-годишнината од неговото раѓање, најави бугарскиот ...
сите 460 | | | веќе видена

Детската амбасада Меѓаши, микробиологот д-р Никола Пановски и доктор Злате Мехмедовиќ бараат да се преиспита одлуката за почеток на второто полугодие со ...
сите 132 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 335 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. „Писмата ...
сите 56 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џозеф Бајден во телефонски разговор со украинскиот лидер Володимир Зеленски ја потврдил подготвеноста на Вашингтон да одговори ...
сите 574 | | | веќе видена

Нашиот став за техничката влада е конзистентен. Апсолутно поддржуваме предлогот да дојде на дневен ред и да се отвори прашањето, по што сите треба да се ...
сите 340 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва се обрати на свечената академија по повод националниот ден на Србите во Република Македонија. На свеченоста на која ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Кинез на плоштад во Пекинг ги пее песните на нашиот Тоше Проески!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: