Османи му кажа на Борел: Почнувањето на преговорите ќе биде силна европска порака до регионов

Министерот за надворешни работи Бујар Османи соопшти дека денеска во Рига се сретнал со шефот на европската дипломатија Жозеп Борел. „На маргините на ...
| | веќе видена | слични

Зацврстување на мировните мисии на Обединетите нации со примена на дигитализација и медицинска обука на мировниците за поефикасно дејствување, е заклучокот од ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, учествуваше на министерскиот состанок на Обединетите Нации за мировни операции, кој се одржа виртуелно, во ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти МНР, Османи ќе се обрати на првата сесија „Одржување на мирот”, на која ќе бидат разменети мислења за соработката во делот на мировните ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денес оствари средба со заменик помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања и специјален ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Стокхолм, следната година во Варшава, а во 2023 година во Скопје. Интензивен, динамичен но крајно продуктивен ден на Министерскиот совет на ОБСЕ, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи му кажа на Борел: Почнувањето на преговорите ќе биде силна европска порака до регионов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: