Судија повреди кошаркар во НБА


Џејмс Харден е познат како импресивен поентер во НБА лигата со години наназад, но исто така важи за еден од играчите кои трошат најмногу топки и тоа е одлика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендата на НБА лигата, Карим Абдул Џабар, го критикуваше Леброн Џејмс за прославата на кошот против Индијана Пејсерс. Лејкерси, минатата недела, ја победија ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот стрелец во историјата на НБА лигата, Карим Абдул-Џабар испрати критики на адреса на ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс. Абдул-Џабар долги ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарот на ЛА Лејкерс – Леброн Џејмс беше незадоволен што поради лажен позитивен тест за коронавирус не можеше да настапи во четвртокот на дуелот против ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс Леброн Џејмс се враќа во тимот по двата негативни теста на корона вирусот. - Џејмс беше ставен на списокот на играчи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

НБА лигата има строг протокол кога се во прашање играчите и коронавирусот, контактот со заразено лица, па така во еден здравствен балон беше ставен и Леброн ...
| | веќе видена | слични

Леброн Џејмс експресно ќе се врати на терените и покрај позитивниот тест на коронавирус што асот на ЛА Лејкерс го имаше пред два дена, во пресрет на дуелот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судија повреди кошаркар во НБА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: