Нема задолжителната вакцинација кај здравствените работици и административците

Засега нема задолжителната вакцинација против ковид-19 кај здравствените работици, а нема да важи ниту мерката за административците. Не знаеле како да ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Забрана за влез во затворени простори за лицата над 60 години кои не примиле трета доза, а поминале седум месеци од вакцинацијата, што стапува во сила од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

По препорака на надлежната комисија на епидемиолози во Министерството за здравство на Грција, важноста на потврдата за прележан Ковид-19 во земјата, се ...
| | веќе видена | слични

„Организаторот на настанот бара сите учесници на овој настан да бидат целосно вакцинирани (14 дена од последната доза на вакцина) и да имаат негативен тест за ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата со пандемијата на коронавирус продолжува да прави големи проблеми ширум светот. Владата на Канада донесе одлука за забрана за влез во земјата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за д-р Злате Мехмедовиќ ...
| | веќе видена | слични

Адел минатата недела изјави дека ќе има повеќе настапи во периодот од 21 јануари до 16 април во Лас Вегас, но за овој настан се одредени посебни правила. ...
| | веќе видена | слични

Доктор Злате Мехмедовиќ вели дека е неопходно да се премине на овој чекор, особено поради континуираната еволуција на вирусот и појавата на новите варијанти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската репрезентација загуби 27:25 од Словенија во првиот натпревар од Европското првенство во ракомет. На почетокот македонските ракометари поведоа 3:0, ...
сите 686 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 353 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 391 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков денес е во прва официјална посета на Македонија, а пред посетата најави нов пристап во разговорите за решавање на спорот меѓу ...
сите 236 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 119 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер, Кирил Петков при посетата на Скопје порача дека го почитува самоопределувањето на македонските граѓани и употребата на јазиците во Уставот. ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ под слоганот „Има Решение“ го најави почетокот на кампањата за промоција на медијацијата како алтернативен начин за решавање ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема задолжителната вакцинација кај здравствените работици и административците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: