На Германија ќе и недостигаат најмалку 180.000 медицински работници

2 копии

Речиси 70 медицински работници кои присуствувале на голема божикна прослава во јужна Шпанија се заразиле со коронавирус, соопштија денеска тамошните власти. ...
| | веќе видена | слични

Околу 70 медицински сестри и лекари кои работат на одделенијата за интензивна нега во болница во Малага се позитивни на коронавирус откако биле заедно на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Малку помалку од 70 медицински сестри и лекари кои работат на одделите за интензивна нега во болница во Малага биле позитивни на тестовите на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Нова детската болница ќе се гради на местото на недовршената Универзитетска болница во Блато, просторот е науштен пред повеќе од 25 години. Ќе чини две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Германија до 2030 година ќе и недостигаат најмалку 180.000 вработени во медицинскиот сектор, а бројот на граѓани зависни од туѓа грижа ќе се зголеми на над ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Германија ќе и недостигаат најмалку 180.000 медицински работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: