ФФМ заедно со ФИФА и УЕФА почна со ревизија на Статутот

Аналитичарите го користат новиот „фудбалски јазик“ на ФИФА, кој се подготвуваше повеќе од две години. Преку него се обезбедуваат податоци за тренерите и за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Час поскоро треба да се случат предвремени парламентарни избори. Ова парламентарно мнозинство и владата на ДУИ администрирана од Ковачески се одржува на ...
сите 721 | | | веќе видена

Македонија неславно го заврши настапот на европскиот шампионат, како дел од групата А во Дебрецин. Јасно беше дека групата е незгодна, со Данска и Словенија ...
сите 607 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 307 | | | веќе видена

За македонскиот јазик Петков вчера не сакаше да даде директен одговор на заедничката прес-конференција со Ковачевски за тоа на каков јазик се говори во Северна ...
сите 403 | | | веќе видена

Со церемонија во Министерството за одбрана, Славјанка Петровска ја презеде функцијата министерка за одбрана од досегашната министерка Радмила Шекеринска. ...
сите 193 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 258 | | | веќе видена

СДСМ реагира по средбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со бугарскиот премиер, Кирил Петков. „Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФФМ заедно со ФИФА и УЕФА почна со ревизија на Статутот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: