Милер разочаран од епилогот во Париз: Да покажеме против Барселона што нуди германскиот фудбал! (Фото)

Томас Милер остана максимално разочаран од новиот избор за „Златната топка“ и признанието кое го доби Лионел Меси, бидејќи на церемонијата во Париз, уште еднаш ...
| | веќе видена | слични

Познатиот агент Пини Захави, чиј клиент е и Роберт Левандовски, изјави дека ќе дојде моментот кога Полјакот ќе освои спечели „Златна топка“, и додаде дека ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски вели дека бил погрешно интерпретиран во неговата изјава за полска телевизија, што ја пренесоа светските медиуми и која предизвика голем ...
| | веќе видена | слични

Да, Лионел Меси заедно со Кристијано Роналдо ги одбележаа последните 10 години од светскиот фудбал, но оваа „Златна топка“ не требаше да му биде доделена. Тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Роберт Левандовски за прв пат се обрати во јавноста по церемонијата за Златната топка. Пољакот кој на крајот загуби од Лионел Меси, игра навистина фантастично ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски го прекина молкот и престана со дипломатските изјави околу „Златната топка“. Очигледно е дека Левандовски воопшто не е задоволен со второто ...
| | веќе видена | слични

Гала вечерта во Париз мина во знакот на Лионел Меси и Аргентинецот ја освои седмата „Златна топка“ во својата кариера, но со говорот кој го имаше веднаш по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков в петок ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата недела, ...
сите 633 | | | веќе видена

Нова трагедија во кумановското семејство Филиповиќ. Како што дознава „ Слободен печат“ , во сообраќајката во која денеска загина пешак на мостот „Гоце Делчев“ ...
сите 274 | | | веќе видена

Русија ќе ги преземе неопходните соодветни мерки доколку Западот не даде контруктивен одговор на иницијативите на Москва за безбедносни гаранции, изјави во ...
сите 681 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Дополнување на дневниот ред, со точка за предлог закон за изменување на законот за Владата на Република Македонија по скратена постапка, побара координаторот ...
сите 507 | | | веќе видена

Освен министерката за култура и претседателот на Р. С. Македонија се потпиша во книгата на жалост во знак на одавање почит на познатиот Александар Аки ...
сите 132 | | | веќе видена

Има волја за напредок, од економски аспект односите меѓу Македонија и Бугарија може да се подобрат, но без решавање на историските прашања нема целосно ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милер разочаран од епилогот во Париз: Да покажеме против Барселона што нуди германскиот фудбал! (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: