ВРЕМЕ Е ЕВРОПА ДА РАЗМИСЛИ ЗА ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНА Третина од 450 милиони Европејци не се вакцинирани

Време е ЕУ „да размисли за задолжителна вакцинација“ против ковид-19, изјави денеска шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, нагласувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен вели дека целта е целосно да се вакцинира 70 отсто од светското население до средината на 2022 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Покрај растечкиот број на заразени лица во повеќето региони на ЕУ и можната опасност од новиот сој на коронавирусот, границите во рамки на Унијата треба да ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ, коментирајќи ги можните нови мерки како што се задолжителната вакцинација, рече дека во тој обид за контрола гледа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ ја коментираше изјавата на претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен која ја спомена можноста за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска изјави дека вакцините за деца против Ковид-19 произведени од Фајзер/Бионтек ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на можеби опасниот Омикрон-сој, вакцинацијата против корона мора да биде засилена. ЕУ генерално сака да ја задржи слободата на движење во внатрешните ...
| | веќе видена | слични

На прес-конференција посветена на текот на пандемијата и појавата на новата варијанта Омикрон, таа исто така рече дека се согласува во Европската унија да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопското обвинителство истражува како се случи вчерашната сообраќајна несреќа на мостот Гоце Делчев, во близина на Владата, во која смртно беше прегазен 76 ...
сите 392 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 484 | | | веќе видена

Детската амбасада Меѓаши, микробиологот д-р Никола Пановски и доктор Злате Мехмедовиќ бараат да се преиспита одлуката за почеток на второто полугодие со ...
сите 132 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 336 | | | веќе видена

Елизабета Канческа Милевска некогашната министерка за култура, беше гостинка во емисијата „Студио 10“. Таа моментално е надвор од политиката и кога би била пак ...
сите 310 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва се обрати на свечената академија по повод националниот ден на Србите во Република Македонија. На свеченоста на која ...
сите 104 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 219 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.01.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРЕМЕ Е ЕВРОПА ДА РАЗМИСЛИ ЗА ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНА Третина од 450 милиони Европејци не се вакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: