ТЕЦ Неготино ќе започне со производство штом ќе пристигне мазутот


2 копии

АД ЕСМ попладнево соопшти дека не доставиле понуда до универзалниот снабдувач ЕВН Хоум затоа што одлуката од Владата во однос на препорачаната цена и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

– Одлуката од Владата на Република Македонија во однос на препорачаната цена и количини на електрична енергија со кои АД ЕСМ треба да се јави на тендерот на ...
| | веќе видена | слични

Денеска не успеа ниту четвртиот обид на ЕВН Хоум да добие цена на електричната енергија што треба да ја откупи од АД ЕСМ за следната година ЕСМ повторно не ...
| | веќе видена | слични

Според нив, понудата што ЕСМ треба да ја даде кон универзалниот снабдувач ЕВН Хоум ќе биде на ниво што нема да предизвика некое значително зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Сега Владата е во нов неуспех, глумат дека се разбираат од економија па решија да ги замрзнат веќе поскапените производи, велат во паартиското соопштение од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно законот за енергетика јасно е кој ја определува цената на струјата. Ние одредуваме цена на МEПСО, електродистрибуција и на ЕВН Хоум кој во најголем ...
| | веќе видена | слични

Денеска ЕСМ треба да достави понуда за купување на електрична енергија кон универзалниот снабдувач ЕВН Хоум на отворениот повик. Министерот за економија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид и презема дејствија за утврдување на фактите за настаната тешка сообраќајна несреќа во ...
сите 259 | | | веќе видена

Американската амбасада во Киев денеска ги повика американските граѓани кои престојуваат во Украина да ја напуштат земјата без одлагање, во услови на зголемени ...
сите 623 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 95 | | | веќе видена

Фановите на Аки Рахимовски денеска за последен пат се поздравија со фронтменот на култната рок-група „Парни ваљак“. Во негова чест беше кај тревникот пред ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕЦ Неготино ќе започне со производство штом ќе пристигне мазутот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: