ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗНА СОСТОЈБА ЌЕ ТРАЕ СЕ ДО 9-ТИ ЈУЛИ ИДНАТА ГОДИНА - Владата бара продолжување на рокот


Владата на денешната седница го утврдила текстот на Предлог-одлуката за одобрување на продолжување на рокот за постоење на кризна состојба во снабдувањето со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

– Одлуката од Владата на Република Македонија во однос на препорачаната цена и количини на електрична енергија со кои АД ЕСМ треба да се јави на тендерот на ...
| | веќе видена | слични

Денеска не успеа ниту четвртиот обид на ЕВН Хоум да добие цена на електричната енергија што треба да ја откупи од АД ЕСМ за следната година ЕСМ повторно не ...
| | веќе видена | слични

Според нив, понудата што ЕСМ треба да ја даде кон универзалниот снабдувач ЕВН Хоум ќе биде на ниво што нема да предизвика некое значително зголемување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, пред почетокот на пленатната седница во Собранието на која се очекува да се дискутира за ...
| | веќе видена | слични

Согласно законот за енергетика јасно е кој ја определува цената на струјата. Ние одредуваме цена на МEПСО, електродистрибуција и на ЕВН Хоум кој во најголем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Барањето на официјална Софија Скопје да испрати нота до Обединетите нации во која ќе каже дека со краткото име Северна Македонија нема територијални претензии ...
сите 407 | | | веќе видена

Историјата ставена во втор план, со фокус на градење на добрите односи меѓу граѓаните на Северна Македонија и Бугарија, зајакнување на соработката во повеќе ...
сите 557 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 325 | | | веќе видена

Два смртни случаи се регистрирани во Црна Гора поради инфекции со омикрон сојот на коронавирусот, изјави директорката на ЦК на Црна Гора, д-р Љиљана Радуловиќ. ...
сите 458 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска се сретна со директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Николче ...
сите 142 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 280 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 279 | | | веќе видена

На крајот од прес конференцијата помеѓу премиерите на Македонија и Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков се случи еден интересен момент. Од Бугарија, ...
сите 191 | | | веќе видена

Барањето на Бугарија, Северна Македонија да ги запише Бугарите во Уставот, е мешање во внатрешните работи, дециден е претседателот Стево Пендаровски. Според ...
сите 162 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска секојдневно ја докажува негрижата за граѓаните и за Градот Скопје, велат од СДСМ. Во продолжение соопштението Прекинувањето ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗНА СОСТОЈБА ЌЕ ТРАЕ СЕ ДО 9-ТИ ЈУЛИ ИДНАТА ГОДИНА - Владата бара продолжување на рокот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: