Јакимовски: Следната година децата кои не се од Карпош, ќе бидат отпишани од градинка


Најверојатно јас ќе предложам на Советот овие деца што се од други општини да останат кај нас до 1 јуни 2022. После 1 јуни, ги известуваме граѓаните да си ...
| | веќе видена | слични

Новиот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, вели дека е итно потребно зголемување на персоналот во гардинките. „Утрово бев во посета на ...
| | веќе видена | слични

Нема зборови со кои може да се опише едно младо, амбициозно, образовано момче, кое сакаше да се занимава со спорт. Марко беше комплетна личност, која целосно ...
| | веќе видена | слични

Целосно реконструираниот спортски центар во Аеродром, го доби името на ракометарот Марко Божиновски, кој летово почина на 20 години. Спорскиот комплекс беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комплетно реконструиран и преименуван во спомен на ракометарот Марко Божиновски, кој летоска почина на 20-годишна возраст, денеска свечено беше отворен ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од изјава на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на отворањето на Спортскиот центар Марко Божиновски.На покана на градоначалникот ...
| | веќе видена | слични

-Градоначалникот кажа во суштина се поврзано со овој Спортски комплекс, јас немам што повеќе да додадам освен тоа да остане вечното памтење и да го користат ...
| | веќе видена | слични

Од денес и официјално Спортскиот центар во Ново Лисиче имаме чест и задоволство да носи име Спортски центар – Марко Божиновски. Марко Божиновски е едно младо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 469 | | | веќе видена

Шведска и Финска утре заедно ќе ги поднесат своите барања за членство во НАТО, изјави денеска шведската премиерка Магдалена Андерсон. – Во Шведска и Финска ...
сите 579 | | | веќе видена

Српската православна црква (СПЦ) на својот официјален сајт најави дека в четврток на 19 мај во Соборниот храм Св.Сава во Белград, патријархот на СПЦ г.г. ...
сите 484 | | | веќе видена

Се појавија информации дека не сите украински борци се извлечени од фабриката за челик Азовстал во украинскиот град Мариуол. Заменик-министерката за одбрана на ...
сите 229 | | | веќе видена

Северна Кореја може да биде жариште каде би се појавиле нови соеви на ковид. Свеската здравствена организација(СЗО) е загрижена од високото ниво на пренос на ...
сите 214 | | | веќе видена

Информацијата за почеток на Стратешкиот дијалог меѓу Република Северна Македонија и Соединетите Американски Држави, е една од точките што ќе ги разгледува ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јакимовски: Следната година децата кои не се од Карпош, ќе бидат отпишани од градинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: