Во „јагуар“ на гостиварец пронајден кокаин

18 копии

Во голема полициска акција денеска во Скопје, приведени се повеќе лица, а запленети се и околу 200 килограми марихуана.Од Министерството за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 07.12.2021 во 10.15 часот на ул.„Миро Барага“ во Пробиштип, полициски службеници од Полициската станица Пробиштип ги лишиле од слобода И.Ј.(38) и Д.М.(33), ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 08.12.2021 во 07:40 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Гевгелија го лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични

Утрово во 04:00 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, при извршена контрола било констатирано дека А.М.(22) од Албанија се наоѓа во евиденцијата со мерка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 484 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
сите 190 | | | веќе видена

На 4 февруари, како што веќе најави бугарскиот премиер Кирил Петков, Македонија и Бугарија заеднички ќе го чествуваат Гоце Делчев по повод 150-годишнината од ...
сите 334 | | | веќе видена

Охрид, 28. јануари 2022 (ИНПРЕС) – Од недела во недела расте бројот на заболени од сезонски грип во Охрид. Согласно извештајот на Институтот за јавно здравје ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во „јагуар“ на гостиварец пронајден кокаин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: