Зеленски: На Украина ѝ се потребни директни разговори со Русија


Американскиот претседател Џо Бајден неделава се соочи со зголемените тензии со Кина и со Русија, тестирајќи ја сопствената способност за справување со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека го предупредил рускиот претседател Владимир Путин дека Москва ќе се соочи со тешки економски последици ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Официјална Москва за неколку дена ќе ги изработи своите предлози за безбедносните прашања, а потоа ќе им ги предаде на САД, изјави рускиот претседател Владимир ...
| | веќе видена | слични

Путин во видео разговорот со американскиот претседател Џо Бајден, во вторникот, кажа дека допреле безбедносни прашања. -Тоа е тема за друг разговор. Се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, изјави дека добил уверување од Велика Британија дека ќе бидат обезбедени дополнителни милијарда фунти за поддршка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 569 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид велат дека ја осудуваат хајката против градоначалникот Кирил Пецаков.„ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води ...
сите 199 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 242 | | | веќе видена

Одговорност за енергетската криза мора да има, затоа е непходно да се разрешат првите луѓе на Регулаторна, ЕСМ, но и министерот за економија и вицепремиерот за ...
сите 227 | | | веќе видена

Во Србија 2.000 медицински работници се на боледување поради коронавирусот. Министерството за здравство соопшти дека 29 се на болничко лекување, а останатите ...
сите 284 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 356 | | | веќе видена

Пет европски држави ќе донираат 47 милиони долари финансиска помош за Украина. Во оваа група се Велика Британија, Канада, Шведска, Швајцарија и САД. Тие ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: На Украина ѝ се потребни директни разговори со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: