ФИТР: На „Стартапувај 3“ обезбедена најголема финансиска поддршка за стартапите во историјата на Фондот


Вкупниот обем на инвестиции во овие проекти изнесува 3 милиони евра, од кои вкупно 385 илјади евра се средства кои ќе ги инвестираат самите компании Новите 70 ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Срамно е што СДСМ и Фондот за криминални иновации молчат една недела за скандалозните проекти кои ги поддржале, грото 40.000 евра по проект, а уште посрамно е ...
| | веќе видена | слични

Јавноста никогаш не би замислила дека иновација во светот, но и овој конкурс во Република Македонија е набавка на дрон, замислете набавка на дрон е иновација, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со нови обвинувања за конкурсот на ФИТР за поддршка на иновации и технолошки напредок. “Срамно е што СДСМ и Фондот за криминални иновации молчат ...
| | веќе видена | слични

Комитетот за одобрување на инвестиции при Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) во обраќање до јавноста реагира, на како што велат од таму, изнесените ...
| | веќе видена | слични

Членовите на комитетот се вклучени во процесот затоа што веруваме во потенцијалот и иновативноста на македонските компании. Со своето професионално искуство и ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 501 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

„Господине Османи не знам за останатите колеги, но јас денеска доживувам дежа ву во оваа сала. И морам да признам дека не можам да говорам со емоции. Затоа што ...
сите 245 | | | веќе видена

Со оглед на одлуката дека учениците од 1 Февруари ќе тргнат на училиште со физичко присуств, бараме Владата, Комисијата за заразни болести, а и Министерот за ...
сите 198 | | | веќе видена

Приватно да се тестирате за коронавирусот чини 2.000, на тоа додадено уште 1.800 денари за да направите основна крвна слика заедно со CRP и Димери, вкупно ќе ...
сите 200 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 197 | | | веќе видена

Нашиот став за техничката влада е конзистентен. Апсолутно поддржуваме предлогот да дојде на дневен ред и да се отвори прашањето, по што сите треба да се ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИТР: На „Стартапувај 3“ обезбедена најголема финансиска поддршка за стартапите во историјата на Фондот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: