НОВИ БЕНЕФИЦИИ ЗА ВРАБОТЕНИТЕ ВО „ГОЛДМАН САКС“ Подолги платени отсуства и повисоки пензии

2 копии

Американската мултинационална инвестициска банка „Голдман Сакс“ ги објави плановите за воведување нови бенефиции за вработените. Според нив, причината е што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Извршниот директор на Голдман Сакс, Дејвид Соломон, тврди дека инфлацијата ќе расте уште некое време, но не очекува повторување на растот на трошоците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Постои разумна шанса инфлацијата да се зголеми во одреден временски период, но тоа не значи дека ќе биде како во 1970-те. Треба да се биде внимателен и ...
| | веќе видена | слични

Берзанските аналитичари предупредуваат дека несигурноста за новиот вид на вирус, омикрон најверојатно ќе продолжи да влијае на однесувањето на инвеститорите и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 205 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Дефинитивно е јасно кои се селекциите кои се пласираа од 13-тото до 22-рото место на Европското првенство во ракомет во Унгарија и во Словачка. Македонија ...
сите 341 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во емисијата 24 анализа новата влада ја оцени како влада на која треба да и се даде шанса. Зависи каква ќе биде кохезијата во ...
сите 230 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 234 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 36 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВИ БЕНЕФИЦИИ ЗА ВРАБОТЕНИТЕ ВО „ГОЛДМАН САКС“ Подолги платени отсуства и повисоки пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: