Извршител му заплени 9,5 милиони евра на Самсоненко

5 копии

Над 180 илјади транскациски сметки кои ги поседуваат физички лица односно граѓани се блокирани, покажува статистиката на Народната банка. Последниот податок е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавните претпријатија се едни од најголемите работодавци во земјава. Тие со децении ја играат улога на „згрижувачи“ на партиски кадар, во ситуација кога ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако сме завршиле школо и имаме добра идеја, тоа само по себе не е доволно за успех. Патот до успехот е долг и има многу препреки. Успехот има многу елементи, ...
| | веќе видена | слични

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
| | веќе видена | слични

Извршителот Никола Богатинов со налог за извршување заплени уште 10 милиони евра од имотот на рускиот бизнисмен и поранешен инвеститор Сергеј Самсоненко, овој ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата има полни раце работа. Во оваа институција деновиве стигнале податоци за имотната состојба на над 5.000 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Додека вниманието на пошироката јавност во врска со случајот Еуростандард банка е свртено кон Судовите, дел од многуте актери во КРИМИНАЛОТ наречен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Професорката и пратеник во Собранието, Гордана Силјановска Давкова вечерва во гостувањето во ТВ21, во врска со денешната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 416 | | | веќе видена

Поранешниот бугарски вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека Петков морал да ни каже дека немало бугарски фашизам во Бугарија и дека немало фашистички режим ...
сите 543 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид на местото на тешка сообраќајна несреќа во близина на трговскиот центар „Сити мол“ ...
сите 101 | | | веќе видена

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен ...
сите 362 | | | веќе видена

-ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршител му заплени 9,5 милиони евра на Самсоненко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: