СЕКОЈ ЗЕМЈОДЕЛЕЦ ЌЕ МОРА ДА СЕ ОСИГУРА: Владата го прави осигурувањето задолжително, нема веќе исплати од буџетот

Владата планира да воведе задолжително осигурување во земјоделството, а за таа цел веќе се подготвува и нов Закон. Иако нема многу детали за иницијативата, за ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија почна да развива инструмент за поддршка на осигурувањето во земјоделството во 2008 година преку програмите за директна финансиска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 514 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 817 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 448 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 351 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 477 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕКОЈ ЗЕМЈОДЕЛЕЦ ЌЕ МОРА ДА СЕ ОСИГУРА: Владата го прави осигурувањето задолжително, нема веќе исплати од буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: